Menu

Den zdraví 9. března 2024

SVČ Rubiko a Zdravé město Rosice Vás srdečně zvou na akci věnovanou zdravému duchu ve zdravém těle! Čeká vás řada pohybových, relaxačních i vzdělávacích aktivit a doprovodný program pro děti i dospělé. Lekce a doprovodný program (s výjimkou občerstvení a kurzu asijské kuchyně) je pro účastníky připraven ZDARMA. Na aktivity na SVČ se doporučujeme přihlásit předem, a to přes registrační formulář - ZDE.

Keramická dílna - talíř s květinovým motivem
10.00 – 12.00
Keramická a výtvarná dílna SVČ Rubiko

Kurz asijské kuchyně - Bun bo nam bo
Jmenuji se Lenka Vašíčková a miluji asijskou kuchyni. Její chutě a vůně se snažím předávat dál na minikurzech vaření. Na akci DEN ZDRAVÍ si připravíme nejoblíbenější vietnamský pokrm a tím je nudlový salát s hovězím masem, se spoustou zeleniny a bylinek BUN BO NAM BO.
10.00 – 11.30
zvýhodněná cena - 250 Kč za účastníka
Jazyková učebna SVČ Rubiko

Relaxační výtvarná dílna - tvorba na plátno 'setkání s přírodou'
14.00 – 16.00
Keramická a výtvarná dílna SVČ Rubiko

Zdravotní cvičení pro ženy
Cvičení, kde si nehrajeme na počet opakování a výdrž, ale záleží nám na dechu do bránice a do pánevního dna, na procítění jednotlivých cviků a celkovém přenesení pozornosti na své tělo a bytí tady a teď. Lekcí vás provede porodní asistentka a lektorka Školy pánevního dna Ivka Horňáková. 
14.00 – 15.00
Sportovní sál SVČ Rubiko

Jóga s Lenkou Slancovou
Lekce bude ukázkou power jógy u hatha jógy s vedenou relaxací na závěr. Bude se tedy střídat dynamické a klidné tempo základních asán a závěrem si projdeme fyzickým i psychickým zklidněním. Lekce je určena začátečníkům i pokročilým.
14.00 – 15.00
Zrcadlový sál ZKC

Po stopách floristiky
Vydejte se semnou po stopách floristiky, povím vám, co je to floristika, jaké máme druhy kytic,  stručnou teorii vazby a následnou péči o řezané květiny. Na závěr si společně vyzkoušíme, jak to může slušet květinám a tvrdému papíru dohromady. S prázdnou rozhodně neodejdete.
14.00 – 15.00
Jazyková učebna SVČ Rubiko

Cvičení na balančních deskách
15.15 – 16.15
Sportovní sál SVČ Rubiko

Aerobik pro děti 5 až 8 let
Pro děti i rodiče s dětmi
15.15 – 16.15
Zrcadlový sál ZKC

Emoční inteligence aneb jak se z toho nezbláznit
Úroveň emoční inteligence každého z nás ovlivňuje, jak spokojený bude náš život, jak klidný a pohodový bude každý náš den. Život je jen jeden a vědomí, že to můžeme mít pod kontrolou je téma, které se mnou můžete zažít. Zároveň nabízím další konzultační či koučovací hodiny, kurzy, kde můžete najít svou inspiraci pro sebe či pro své blízké na téma emoce a jak na ně.
15.15 – 16.15
Jazyková učebna SVČ Rubiko

Funkční trénink s Gym Permoník
16.30 – 17.30
Sportovní sál SVČ Rubiko

Fit dance s Jančou Čechovou
16.30 – 17.30
Zrcadlový sál ZKC

Základy bylinkaření
Zajímá vás, jak využít dary přírody, které jsou běžně okolo nás? Jak správně sbírat, sušit, skladovat či jinak zpracovávat bylinky? A k čemu se dají využít? Pojďme se společně připravit pro nadcházející bylinkovou sezónu. Dozvíte se, jakými způsoby lze zpracovávat, uchovávat a využívat řadu známých i méně známých bylin. Nahlédnutím do světa bylin nás provede Daniela Růžičková, která se několik let zájmově věnuje studiu bylin a jejich užití v domácnosti. Pro účastníky budou připravené doprovodné materiály s informacemi, ochutnávka bylinných čajů a odborná literatura k nahlédnutí.
16.30 – 18.00
Jazyková učebna SVČ Rubiko

Doprovodný program v ZKC (13.30 – 17.00) - nelze dopředu registrovat

 Rychlomasáže  Měření zraku  Dílna a hernička pro děti
 Účesy a vlasové poradenství Kosmetické ošetření, obličejová masáž a poradenství   Občerstvení a prodej produktů  Brána ke zdraví Brno
OnkoMaják - prevence rakoviny plic Měření složení těla na bioimpedančním přístroji Resuscitační figurína 
Triexpert - zdravé boty  Zdravý spánek a diagnostika pleti  Měření tlaku a prevence zdraví s VOZP