Menu

Podzim dobrých skutků

O co se jedná? Sérií menších akcí chceme upozornit na skutečnost, že s dobrem se nám žije lépe, i když možná máme kolem sebe podmínky méně veselé, než dříve.

První akcí dobropodzimu byla tradiční Drakiáda, která poprvé v historii proběhla, řečeno jazykem webu, ve formátu 2.0. Tradiční prezenční akci jsme nahradili principem distančního propojení a sdílení. Na SVČ si účastníci mohli za drobný obnos vyzvednout základní balíček pro stavbu domácího draka. O víkendu 10. a 11. října nám potom všichni účastníci s libovolnými draky mohli poslat soutěžní fotku a vyhrát povedené a skutečně vysoce letuschopné házedlo. Každý účastník v následujícím týdnu obdržel balíček s domácím perníkem a exkluzivním prémiovým SVČ dobromoštem.
Možná si říkáte, kde že se skrývá ono dobro. Během podrakiádového týdne si veřejnost mohla na náměstí pod platanem zdarma vyzvednout lahvičku dobromoštu výměnou za vykonání dobrého skutku dle vlastního výběru. Jelikož nám dobromošt nestačil. Připravili jsme si toho pro Vás víc!

Dobrocibule 15.10. - 23. 10. 2020
V rámci „měsíce dobrých skutků“ jsme připravili aktivitu s názvem „dobrocibule“. Myšlenkou je oživit a zpestřit prostor nádvoří rosického zámku květinami.
Jak na to? Přijďte (maximálně v počtu 6 osob) k budově SVČ, kde si vyberte cibulku tulipánů nebo jiných cibulovin. Do připravené kasičky můžete vhodit dobrovolný příspěvek na její zakoupení. K dispozici od nás dostanete lopatku a jednorázové rukavice. Cibulky se budou sázet do vyznačeného prostoru na zatravněné ploše před úřadem.
Na jaře se za odměnu budeme moci pokochat pestrobarevnými květy, jejichž základ jsme zasadili v době pošmourné… Cibulky budou připraveny od čtvrtka 15.10. před SVČ. 

Dobro pod platanem 15. 10. - 25. 10. 2020
Akce vyměň a sdílej, zaměřená  na výměnu přebytečného ovoce. Pod platan máte možnost přinést do bedýnky přebytečnou úrodu ze zahrádky a naopak si vzít z jiných přebytků, které přinesl jiný rosický soused.

Dobrodýně 25. - 26. 10. 2020
Předposlední dobroakcí, kterou jsme se do konce října rozhodli zrealizovat, je (jak jinak) Podzimní dobrodýně. Přichytali jsme pro Vás také online návod spojený s podzimním dýňobraním a navazujícími ručními pracemi. Během 25. a 26. října můžete z přinesených dýni vytvořit venkovní zámeckou dýňovou stezku a součástí je i soutěž v dlabání dýní – opět v režimu vydlabej, přines před SVČ a vyhraj. Vytvořená stezka se zapálí v podvečer 26. října. 

Dobropohlednice 26. - 30. 10. 2020
Poslední říjnový týden bude pod platanem věnován dobru pro naše blízké. Pod platanem si můžete vyzvednout ručně malovné pohlednice, které pro vás vytvořili zaměstnanci SVČ. Pohlednici pošlete  svým blízkým, prarodičům, známým, nebo jiným osobám, kterým chcete udělat radost.