Menu

Březen ženy, duben ekologie

Jsme velmi rádi, že v Rosicích a okolí žije nejen spousta sportovců, ale také, že mnoho z nich má v sobě zakotven altruismus, jakožto běžnou součást svého života. Výsledek celé akce předčil naše očekávání! Celkem se zapojilo 43 běžců a vybrala se úctyhodná částka ve výši 11 400 Kč.

Ženám jsme se snažili přiblížit také po stránce umění. V krátkých příspěvcích na webu Rosice hravě jsme se Vás rozhodli seznámit či Vám připomenout dvě jména: Fridu Kahlo a Toyen. Dvě významné umělkyně s neobyčejnými výtvarnými díly. Pro zájemce jsme si také přichystali výtvarné výzvy inspirované tvorbou těchto žen, které jsou i nadále přístupné z portálu www.rosicehrave.cz.

Duben věnovaný Velikonocím i ekologii

Ještě než jsme se pustili do dubnového tématu, odskočili jsme si s našimi aktivitami k velikonočním svátkům. Kromě venkovních stezek pro děti i dospělé mohli všichni Rosičtí od 2. 4. premiérově využít velikonočního pomlázkomatu - veřejné pomlázky upletené pracovníky SVČ Rubiko ze zaručeně čerstvých bio vrbových proutků z katastru ORP Rosice. Každý kolemjdoucí si tak mohl na čerstvém vzduchu vymrskat svého bližního, i když letos pomlázku uplést nestihl. Za pomoc s realizací i instalací celého unikátního přístroje děkujeme Pile Tetčice, a.s. a Martinu Klapalovi.

V dalších dnech jsme se již začali věnovat přírodě, ekologii a péči o naši planetu. Aktivitou měsíce se stal jarní úklid Rosic, jakožto návazná akce k Ukliďme Česko. Zájemci si mohli před budovou SVČ vyzvednout pytle na odpadky a kleštičky určené ke sběru drobného odpadu. Velké díky patří nejen všem zapojeným, ale také Zdravému městu Rosice a Rosickým TS s pomocí při realizaci této akce. Za zmínku pak také stojí také reuse a upcyclingová videa v rámci domácích dílen, naučná vycházka Ze života odpadu, či stezka Vítání ptačího zpěvu.