Menu

Dobropodzim

První akcí dobropodzimu byla tradiční Drakiáda, která poprvé v historii proběhla, řečeno jazykem webu, ve formátu 2.0. Tradiční prezenční akci jsme nahradili principem distančního propojení a sdílení. Na SVČ si účastníci mohli za drobný obnos vyzvednout základní balíček pro stavbu domácího draka. O víkendu 10. a 11. října nám potom všichni účastníci s libovolnými draky mohli poslat soutěžní fotku a vyhrát povedené a skutečně vysoce letuschopné házedlo. Každý účastník v následujícím týdnu obdržel balíček s domácím perníkem a exkluzivním prémiovým SVČ dobromoštem.

Možná si říkáte, kde že se skrývá ono dobro. Během podrakiádového týdne si veřejnost mohla na náměstí pod platanem zdarma vyzvednout lahvičku dobromoštu výměnou za vykonání dobrého skutku dle vlastního výběru.

Dobrocibule
Další dobroaktivitou v našem podzimu bylo sázení cibulovin – v průběhu října jste si mohli vyzvednout na SVČ jednu či více cibulek tulipánů a zahradnické, řádně dezinfikované, nářadí a vysadit před rosickým zámkem pro radost svou, svých dětí i okolí část unikátního dobrozáhonku.  Nápad se líbil a celá akce se setkala s velmi pozitivním ohlasem. A hlavně! Lidé přišli! A sázeli! Je těžké přesně spočítat, kolik jednotlivců vlastně zarylo lopatku do země, a navíc si nechceme zahrávat s nepřesnými čísly...Ale zápisů na 'listině sazečů' jsme napočítali přesně 46. A cibulek jsme zakoupili 160 a zbylo jich 22...Takže čistě matematicky se můžeme začátkem jara těšit na krásně rozkvetlý trávník. Však se přijďte sami přesvědčit! Každopádně děkujeme všem za účast!

Dobrodýně
Poslední dobroakcí, kterou jsme do konce října podnikli, byla (jak jinak) Podzimní dobrodýně. V rámci této akce jsme pro vás připravili online návod spojený s podzimním dýňobraním a navazujícími ručními pracemi. Samozřejmě jsme nemohli zapomenout ani na venkovní zámeckou dýňovou stezku a soutěž v dlabání dýní – opět v režimu vydlabej, přines před SVČ a vyhraj.

Dobro pod platanem
Po dobromoštu navázalo dobro pod platanem akcí vyměň a sdílej, zaměřenou na výměnu přebytečného ovoce. Pod platan lidé mohli přinést do bedýnky přebytečnou úrodu ze zahrádky a naopak si vzít z jiných přebytků, které přinesl jiný rosický soused.
Poslední říjnový týden byl pod platanem věnován dobru pro naše blízké. Pod platanem jste si mohli vyzvednout pohlednici a poslat ji svým blízkým, prarodičům, známým, nebo jiným osobám, kterým chcete udělat radost.

Dobropohlednice
Poslední říjnový týden byl pod platanem věnován dobru pro naše blízké. Pod platanem jste si mohli vyzvednout ručně malovné pohlednice, které pro vás vytvořili zaměstnanci SVČ. Pohlednici bylo možné  svým blízkým, prarodičům, známým, nebo jiným osobám, kterým je dobré udělat čas od času radost.