Menu

Léto v SVČ

Kromě tradičních Rosic jsme v letošním roce realizovali tábory také v Tetčicích, Říčanech a Ostrovačicích. Zároveň jsme mysleli také na děti, před které osud postavil více překážek, než před většinu z nás. Ať už v podobě sociálních nebo fyzických hendikepů. Díky projektu MŠMT Letní Kempy 2021 se SVČ Rubiko (č. projektu 0204/12/KEMP/2021) i projektu Duhové dny, v němž nás dlouhodobě podporuje město Rosice, jsme realizovali také 5 táborů s resocializačním a doučovacím posláním. Pevně věřím, že tato aktivita, v níž se dlouhodobě skvěle angažuje naše kolegyně Mirka Murycová pomůže při vstupu do nového školního roku. Celkem jsme realizovali 23 táborů (4 pobytové a 19 příměstských), kterých se zúčastnilo 573. Pro srovnání, v loňském školním roce se našich letních táborů účastnilo 472 dětí. Za tento skvělý výkon, který si ve výsledku užili, jak pevně věřím, nejen děti, ale také vedoucí táborů, bych chtěl poděkovat všem pracovníkům SVČ Rubiko, jakož i spolupracujícím osobám a pomocníkům. Bez vás by letošní léto nebylo tím pravým létem! O vybraných táborech si pro Vás pracovníci SVČ připravili krátká povídání.

Mladí cestovatelé
Letošní, již druhý ročník našeho cestovatelského příměstského tábora, byl opět nabitý k prasknutí. Na každý den jsme měli připravený výlet za hranice rosického katastru a o zážitky opravdu nebyla nouze. V pondělí ráno dostaly děti za úkol vyrobit si cestovatelské deníčky a výlety mohly začít! Ještě v pondělí jsme poctili svou návštěvou rybník Bahňák v Říčkách, kde se děti vykoupaly a zahrály si vodní hry. V úterý nás čekal výlet na Ketkovický hrad a odtud dolů k řece Oslavě. Na louce měly děti za úkol nachystat ohniště, najít dostatek dřeva a připravit si pruty na opékání špekáčků. Středa byla ve znamení dobytí Velké skály nad řekou Jihlavou. Cílem bylo středisko Templštejn a tento výlet jsme zakončili v Biskoupkách. Čtvrtek, to byl velký den! Čekalo nás totiž zdolání via ferrat - zajištěných cest v obci Vír. K našim instruktorům jsme přibrali ještě dva další zkušené horolezce a den plný adrenalinu mohl začít! V pátek už jsme zhodnotili soutěže, vyhlásili vítěze a pochutnali si na pizze. A protože bylo velké vedro, i v rybníce jsme se ještě stihli smočit! :-) Tak ahoj zase někde na cestách!

Lucie Šímová

Soustředění Brazilského Jiu Jitsu
Ve dnech 18. až 24. 7. se uskutečnilo soustředění BJJ a MMA společně s druhým sportovním klubem, a to Florbal Rosice. Mimo některých společných aktivit jsme však měli vlastní program, který se skládal ze tří tréninků denně. První trénink byl zaměřen na disciplínu Grappling. druhý trénink byl vždy rozdělen na dvě skupiny, v nichž se jedna skupina věnovala tréninku Brazilského Jiu Jitsu a druhá MMA a třetí trénink byl zaměřen na sparingová cvičení, sparingy a kompenzační cvičení. Ani ve volném čase jsme se rozhodně nenudili! Zahráli jsme si ping pong, fotbal, byli na koupališti a střihli jsme si i zápas ve fotbale a ve florbalu proti florbalistům. Soustředění se neslo ve velmi dobré atmosféře, mnoha zážitků a již teď věříme v plnou účast na dalších ročnících.

Lubomír Medo

Florbalové soustředění
Od 18. do 24. 7. proběhlo pobytové florbalové soustředění v Lipníku nad Bečvou. Pro účastníky byl připraven velmi pestrý program, který sestával nejenom z florbalových tréninků, přátelských utkání a závěrečného turnaje. Florbalisté měli také vzdělávací bloky, které byly zaměřené na správnou regeneraci a výživu. Čas byl také na blok kompenzačních cvičení, které je vhodné zařazovat po tréninzích.

Na florbalovém soustředění nás navštívili tři florbalové kluby, a to Florbal Židenice, Gullivers Brno a Panthers Otrokovice. Tímto bychom chtěli zmíněným klubům poděkovat za předané zkušenosti a informace. Věříme, že všichni účastníci odjížděli ze soustředění spokojeni a úměrně k proběhlému programu vyčerpáni. Už nyní se všichni těšíme se na další soustředění, ale hlavně na nadcházející florbalovou sezónu!

Milan Smutný

Zázraky přírody
V srpnu jsme se přenesli do známého pořadu Zázraky přírody, ve kterém mohly naše „celebrity“ soutěžit po boku týmu vybraných odborníků. Během týdne mohli účastníci nasbírat nejen řadu nových poznatků a zajímavostí, ale právě také bodů pro jejich tým. V průběhu tábora nás čekaly dva výukové programy, a to Výprava do Afriky s brněnskou ZOO a blok pokusů s názvem Souboj živlů v Science centrum VIDA. Myslím si, že se nám celý týden vydařil a odnášíme si z něj spoustu zážitků.

Andrea Přikrylová