Menu

Rosice hravě

Ohlasy se sešly nejen z jižní Moravy, ale také z Beskyd, Prahy a dalších regionů České republiky a kromě regionálních médií se projekt dostal i do regionálního zpravodajství České televize.

Co jsme dokázali?

V průběhu listopadu jsme realizovali řadu aktivit – na doma, na ven i v živých přenosech, celkem web vyprodukoval téměř 60 online vysílání, aktivit a dalších inspirativních příspěvků. Vedle aktivit vhodných pro rodiny, děti i seniory vznikly také činnosti ideální pro školní projektovou výuku (zejm. k tématu 17. listopadu). V průběhu prosince jsme se stále setkávali, třebaže jsme bezesporu prožili Trochu jiný Advent. Z aktivit zmíním např. netradiční mikulášskou nadílku v podání kašpárkovských a rubikovských Mikulášů, čertů a andělů, dopis Ježíškovi přes dopisní schránku pod platanem, originální rubikovskou deskovku Probuď Advent, uzení sýra v nové kašpárkovské udírně, vánoční šifrovačku a mnoho dalšího.

Poděkování

Hodnocení kvality projektu by nemělo být v kompetenci nositelů projektu, nechávám proto tuto oblast na čtenáři. Za svou osobu bych však rád poděkoval všem organizacím, které se do něj (vedle SVČ Rubiko) dobrovolně a zcela nezištně zapojily – LK Přeslička, RC Kašpárkov, KIC Rosice (zejm. Miloši Dvořákovi za střih a kameru), Ludvíku Vaverkovi za Správu zámku Rosice, který se ujal podzimních zámeckých zastavení, amatérskému divadelnímu spolku Rosivadlo, městu Rosice a Mikroregionu Kahan za propagaci a všem dalším, kteří se na projektu podíleli bez ohledu na denní dobu, víkendy a státní svátky.