Menu

DOMA

ADVENT

Za tajemstvím adventních svíček

O Adventu zapaluje většina z nás na věnci adventní svíčky. Věděli jste však, co tyto svíčky znamenají? Připomeňme si význam Vánoc prostřednictvím jejich očekávání.

29. 11. 2020 ŽELEZNÁ NEDĚLE
Zapaluje se první svíce. Tato svíčka symbolizuje Naději. Naději v lepší zítřky, ve zdravou budoucnost, ve splnění přání a tužeb, které nosíme v srdcích.
6. 12. 2020 BRONZOVÁ NEDĚLE
Zapaluje se druhá svíce. Druhou svíci zapalujeme za Mír – za mír v sobě, v lidech kolem, v zemi naší i v těch za hranicemi.
13. 12. 2020 STŘÍBRNÁ NEDĚLE
Třetí svíci zažeháváme za Přátelství. Vyjadřujeme tím dík za všechny své blízké kamarády a známé, kolegy z práce, sousedy a přejeme si, aby se uzdravily všechny naše emocemi rozbourané vztahy s blízkými, se kterými si zrovna nemůžeme přijít na jméno.
20. 12. 2020 ZLATÁ NEDĚLE
Poslední svíčka je svíčka Lásky. Ta jediná je smyslem všeho našeho bytí a není třeba k ní cokoliv dodávat.

Poslechněte si krátkou pohádku k železné neděli ? Podívejte se na www.rosicehrave.cz

 

Mikuláš

Ani v současné situaci, která nepřeje setkávání většího množství osob, nechceme rosické děti připravit o setkání s Mikulášem, veselým čertem a hodným andělem. Podařilo se nám najít podobu, která bude vyhovovat současným vládním nařízením.

A jak to bude vypadat?
Mikuláš se svými pomocníky nepůjde přímo k Vám do bytu, nebylo by to za současné situace možné, ale zazvoní u Vašeho domu. Děti vykouknou z okna, balkonu nebo ze dveří, Mikuláše můžou pozdravit a zamávat mu. Ti odvážnější si s čertem a andělem mohou třeba zazpívat. Pro všechny bude připraven malý balíček (ovoce a sladkost), který Mikuláš nechá u dveří nebo za oknem. Strachu a obav je teď kolem nás opravdu hodně, proto budou naši čerti veselí a Mikuláš odpustí i nějaký ten dětský hříšek.

Mikuláš a jeho pomocníci budou po Rosicích chodit v sobotu 5. 12. mezi 17:00 - 19:00. Návštěvu Mikuláše si je potřeba rezervovat na stránkách RC Kašpárkov.  Rezervace bude dostupná od 23. 11. v 18:00. Cena za dítě je 50 Kč a je třeba ji zaplatit kartou on-line. Do pátku 4. 12. registrovaným upřesníme čas návštěvy Mikuláše, ať děti nemusí čekat celý večer.