Menu

Otevřená dílna

V prostorách kotelny na Kamínkách (ul. Kaštanová, ev. č. 231) od konce května 2022 začal vznikat nový komunitní prostor – Otevřená dílna. Díky iniciativně města, Správy budov a dalších sponzorů můžeme po 5 měsících s radostí oznámit, že máme hotovo. Tedy alespoň do té míry, abychom se mohli o dílnu podělit s veřejností.

Hlavními pomocníky a sponzory v realizaci projektu jsou Město Rosice; Správa budov Rosice, s.r.o.; UNIVERS, s.r.o.; paraSTAV, s.r.o.; s vybavením dílny nám finančně i materiálně pomohli Startech, s.r.o.; Pila Tetčice, a.s. a Ing. Jaroslav Šorf.

Co Otevřená dílna nabízí?
V dílně naleznete 2 prostory – plně vybavenou dřevodílnu a čistou dílnu vybavenou pro pájení, 3D tisk, 3D pera, laserové vypalování nebo gravírování (dřevo / kov / plasty), řezání polystyrenu na řezačce. Dílnu lze využít i pro jakoukoliv jinou činnost (montáž / demontáž objemnějších věcí, servis kola apod.).

Jaký je rozvrh Otevřené dílny?
Pro veřejnost je dílna volně otevřena v pravidelných časech, a to v úterý a v pátek od 15.30 – 19.30.
Dílnu lze využít také mimo oficiální otevírací časy po předchozí domluvě na emailu otevrena.dilna@svcrosice.cz nebo na telefonním čísle 604 844 884.
Ostatní dny je dílna vyhrazena pro kroužky SVČ Rosice.

Jak to funguje?
Přijdete v otevírací době, nebo napíšete, kdy chcete přijít – ideálně nám dáte vědět i to, co chcete vytvořit nebo opravit. Domluvíme se na materiálu, případně technologii. Pokud potřebujete poradit, poradíme. Po příchodu vás obsluha zaškolí v obsluze strojů a zařízení. U 3D tisku nabízíme i zakázkový tisk – cena se bude vypočtena dle spotřebovaného materiálu.

Jaká je cena?
Díky podpoře projektu Propojujeme MAS BB je vstup do dílny ZDARMA.

 


Otevřená dílna